Witryna sprężarki

Na witrynie sprężarki.org.pl znajdą Państwo pełne informacje na temat sprężarek - kompresorów produkowanych przez koncern Atlas Copco. Witryna sprężarki umożliwia również zapoznanie się na bieżąco z nowościami na temat sprężarek oraz promocjami na kompresory Atlas Copco. Zintegrowano ją również z forum pneumatycznym co umożliwia zadanie innym użytkownikom pytań odnośnie sprężarek śrubowych i tłokowych Atlas Copco.

Jedno i dwustopniowe bezolejowe sprężarki tłokowe LF

Od 1,5 do 7,5 kW — 2 do 10 KM
Wydajność: 3,1 do 14,4 l/s — 0,19 do 0,86 m3/min
Maksymalne ciśnienie robocze: 10 barów

 

Bezolejowa sprężarka tłokowa LF

 

Oferowane przez firmę Atlas Copco sprężarki tłokowe należą do całej grupy produktów, które zostały opracowane i są produkowane z uwzględnieniem zarówno zastosowań przemysłowych, jak i aspektów ochrony środowiska. Cechy wyróżniające to głównie łożyska jednorazowe, niklowane powierzchnie cylindrów oraz tłoki i pierścienie tłokowe wykonane z kompozytów węglowych. Uwzględniono przy produkcji tych sprężarek wiele sprawdzonych cech, łącznie z układami V i lekkimi materiałami, w celu uzyskania niskich drgań i optymalnego rozproszenia ciepła, aby zapewnić długi czas pracy.

 

 

To unikatowe połączenie materiałów zastosowane w sprawdzonych konstrukcjach bloków firmy Atlas Copco zapewnia następujące korzyści:

 

  • Niższe koszty wymiany oleju smarnego i materiałów eksploatacyjnych (np. elementów filtrów)
  • Gwarancja nieprzedostawania się oleju do układu, co zapobiega powstawaniu zanieczyszczeń
  • Bezolejowy zespół opracowany pod kątem ciągłej pracy przy minimum czynności konserwacyjnych
  • Idealna alternatywa dla sprężarek z wtryskiem oleju dla kluczowych zastosowań przemysłowych lub w połączeniu z oferowanymi przez firmę Atlas Copco produktami zapewniającymi wysoką jakość wytwarzanego powietrza (filtry DD/PD, osuszacze chłodnicze FD i osuszacze adsorpcyjne CD) — oferujące najlepszą relację ceny do parametrów i najwyższą jakość nieduże systemy wytwarzania sprężonego powietrza dostępne obecnie na rynku.

 

 

  • Zespół blokowy: Dla napędów pasowych i bezpośrednich w zastosowaniach oferowanych przez producentów oryginalnego sprzętu.
  • Zasilacz: Blok z montowanym za pomocą kołnierza silnikiem elektrycznym z zabezpieczeniem IP55 i klasą izolacji F.
  • Zespół kompletny: Kompletne stanowisko do wytwarzania sprężonego powietrza z podłączonymi urządzeniami do uruchamiania i regulacji, zamontowane na zbiorniku zgodnym z normą CE.
  • Zespół: Kompletna, wolnostojąca instalacja do wytwarzania sprężonego powietrza w wersji bez wyciszenia lub z wyciszeniem, które redukuje poziom hałasu do 67 dB (A).
  • Zespoły montowane na wózkach, z silnikiem elektrycznym lub spalinowym